Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Rymanów-Zdrój to niskie uzdrowisko postawione w północnej części Beskidu Niskiego. Odpowiada w niezwykłej dolinie potoku Tabor oraz objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Ubrane w innej połówce XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w usuwaniu dzieci, i również w rehabilitacjach postaci z infekcjami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz narządów ruchu. Za chwilę założenia uzdrowiska uznaje się rok 1876 r., kiedy to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi odkryła źródło wody, o, kiedy ujawniło się po badaniach, wysokim stężeniu jodu i żelaza. W nowych latach kierowane były zabiegania kolejnych źródeł, którym dominował chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto wprowadzać uzdrowisko, które zadebiutowało na witrynie naturalnej w Krakowie w 1882 r. Bardzo szybko otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały i wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, a nad potokiem Tabor wytyczono park z ulicami spacerowymi. Z pierwszej zabudowy Rymanowa-Zdroju do swoich czasów przeszło niewiele, ze względu na współczesne, że przetoczył się tędy front A dodatkowo II wojny światowej. Dziś zobaczyć można niemało przebudowanych dość dużo uzdrowiskowych willi, w niniejszym Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wystawiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z malowniczym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, budującym się wzdłuż Taboru. Jest tutaj cisza i powoli, co sprzyja oddechowi i dietom. Nowoczesne sposoby medyczne można wymieniać spacerami po okolicy. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z miejscami odpoczynku. Zarządzają one na bliskie wzgórza do bliskiego Iwonicza Zdroju bądź do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych spośród nich położono dodatki do ćwiczeń, tworząc szlaki powiązane z siłownią na długotrwałym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne spędzania z wolnymi przejściami z zewnątrz noclegi w rymanowie zdroju budynku, pozwalającymi uczucie dyskrecji, komfortu także bezpieczeństwa pobytu.

Noclegi w pojedynczym serce Rymanowa Zdroju w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to świeża strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny sen, nakłaniająca do ruchów oraz skutecznego wypoczynku. Możliwość użycia z ambulatoryjnych środków medycznych sprzedawanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia szanują się z salonu, sypialni, w duzi wyposażonej kuchni bądź aneksu kuchennego, łazienki oraz tarasu czy balkonu.

We globalnych miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do możliwości Małżeństwa jest ogródek z pomieszczeniem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działki lub na możliwości osiedlowej.